RSS

Dobre wiadomości

02 Mar

Z Bloga Aszera Żona Pana Boga

W najnowszej “Angorze” (nr 12/12) bardzo interesujący: obiektywny i źródłowy tekst Leszka Turkiewicza z Paryża pt. W kręgu wdowich dzieci. Artykuł traktuje o wyborach prezydenckich we Francji w kontekście aktywności Wielkiego Wschodu Francji, największej obediencji liberalnej we Francji i na świecie. Cytuję: “Według wielkiego mistrza Wielkiego Wschodu, Guy Arcizeta, kandydaci z entuzjazmem wypowiadali się w sprawie 7 wartości obediencji (demokracja, laicyzacja, solidarność, obywatelskość, godność, środowisko naturalne, prawa człowieka). – Stawiamy im te same pytania; nie po to, by wskazać najlepszych, bardziej oceniamy ich filozofię polityczną niż polityczny pragmatyzm – wyjaśnił mistrz Arcizet. […] Socjalista Francois Hollande, na przesłuchanie u masonów [na Rue de Cadet] przyniósł im ciastko z kremem, deklarując wpisanie do konstytucjiz 1905 roku o rozdziale kościoła od państwa, łatwo stał się kandydatem masońsko kompatybilnym o szczerej woli wnoszenia w życie publiczne bliskich wolnomularzom wartości Republiki laickiej. […] Jedynie Jean-Luc Melenchon, kandydat Frontu Lewicy, nie wymaga specjalnej opieki, bo sam jest masonem inicjowanym w 1985 roku, co ujawnił, zgłaszając swą kandydaturę w wyborach prezydenckich”.

W tekście redaktora Leszka Turkiewicza nie ma nic na temat masonek, a i one zabrały głos w tej sprawie. Mianowicie już na początku bieżącego roku, 9 stycznia, Wielka Mistrzyni Wielkiej Żeńskiej Loży Francji Denise Oberlin przesłała komunikat do prasy, że GLFF zainterpelowała kandydatów do prezydentury Francji co do dwóch kwestii, ważnych dla największej masońskiej obediencji żeńskiej (13,5 tys. masonek skupionych w 450 lożach) : praw kobiet i laickości Republiki Francuskiej. Przesłała im dwa obediencyjne dokumenty: pierwszy dotyczący polityki niezależności kobiet i drugi – “kwestionariusz na temat laickości”. Kogo wybiorą Francuzi? – przekonamy się już niedługo.

PS Wielki Wschód Francji o prawach kobiet nic nie wspominał pewnie dlatego, że ma z nimi swoje własne, wolnomularskie problemy. Otóż półtora roku temu na wrześniowym Konwencie WWF przegłosował, ale bardzo niewielką większością głosów, że będzie do lóż przyjmował kobiety. I zaczął to robić. Obecnie ma ich ok. 500, na pięćdziesiąt tysięcy braci (jedna siostra na 500 braci). Konserwatywna, ale mocna mniejszość zaskarżyła decyzję Konwentu do ichniego Trybunału, który wydał wyrok dopiero co: niemożność przyjmowania kobiet do WWF Trybunał uznał za dyskryminację kobiet, tak że masonki w Wielkim Wschodzie Francji są już teraz najbardziej legalne jak tylko się da Dodam, ze nasi bracia z Wielkiego Wschodu Polski wcześniej niż WWF przegłosowali stosowną uchwałę i teraz kobiety – jak pisze Wielki Mistrz w ostatnim, 50. numerze “Wolnomularza Polskiego” – stanowią 1/4 wszystkich członków. I idą w górę

 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 2 marca, 2012 w warsztat

 

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: