RSS

Co to jest „Wolnomularz Polski”?

Wolnomularz Polski” to magazyn poświęcony w całości tematyce masońskiej (wolnomularskiej). Powstał w 1993 r. z inicjatywy Br:. Adama Witolda Wysockiego i S:. Mirosławy Dołęgowskiej-Wysockiej.2012-06-29 16.37.30

Losy pisma były zmienne. Początkowo ukazywał się jako miesięcznik, by potem stać się nieregularnikiem. Twórcy pisma zawsze starali się, by na łamach było miejsce dla różnych opcji światopoglądowych, wszystkich rytów i obediencji, a tolerancja i otwartość były znakiem rozpoznawczym „Wolnomularza Polskiego”.

Adam Witold Wysocki, fot. A. Willma

Adam Witold Wysocki, fot. A. Willma

Ostatni numer – 49 – ukazał się jesienią 2005 r.Po prawie 20 latach od momentu powstania pisma, założyciele postanowili na nowo wprowadzić „Wolnomularza Polskiego” na rynek.

Od marca 2012 roku „Wolnomularz” będzie się ukazywał raz na kwartał. Będzie go można nabyć przez internet oraz w warszawskiej Głównej Księgarni Naukowej im. Bolesława Prusa przy Krakowskim Przedmieściu.

Idąc z duchem czasu, redakcja zaznaczyła swoją obecność na Facebooku, gromadząc w krótkim czasie znaczną liczbę sympatyków i nieznaczną przeciwników Sztuki Królewskiej.

Uruchomiono również bezpłatny newsletter, którego celem jest dostarczanie raz w miesiącu informacji i inspiracji wszystkim zainteresowanym masonerią, niezależnie od ich pochodzenia czy przekonań.


Zajrzyj do archiwalnych numerów „Wolnomularza Polskiego”

Udostępnił je „Wirtualny Wschód Polski” – bardzo dziękujemy i zachęcamy do odwiedzenia tego profesjonalnie prowadzonego i bogatego treściowo serwisu.


Zapoznaj się z bibliografią zawartości archiwalnych wydań „Wolnomularza Polskiego” z lat 1993-2000.

Bibliografia została przygotowana ogromnym wysiłkiem Macieja Stępnia, za co Mu jesteśmy niezmiernie wdzięczni.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 
%d blogerów lubi to: